Коледа сериозно подрани тази година - "Витоша" (Бистрица) записа първа победа във футболния елит на България, 1:0 срещу "Черно море" на своя стадион край столицата.

В 31 кръга до момента "тигрите" имаха само загуби и равенства. Сега тимът продължава битката за оцеляване с решителни плейофи. Съперник в тях е "Дунав" (Русе).

Ветеранът Даниел Пеев реализира единствения гол от дузпа в 36-ата минута. И двата отбора пропуснаха положения, но гостите имаха повече. Португалецът Фабио Мартинс тресна греда.

В края "Витоша" удържа натиска на "моряците" и триумфира.

И за двата отбора играха млади български футболисти, което е може би най-хубавото от този двубой. За "Черно море" дебютира 18-годишният Лъчезар Йорданов и се представи добре.

"Черно море" ще играе бараж срещу "Септември", победителят в който ще има шанс за място в Лига Европа в сблъсък с третия (или четвъртия) в първата шестица.