Григор Димитров отпадна още във втория кръг на турнира от "Мастърс 1000" в Мадрид. Българинът отстъпи с 5:7, 6:3, 3:6 пред канадеца Милош Раонич.

Григор водеше с 3:1 победи на лекувалия доскоро контузия бивш №3 в света, но днес отстъпи. Сега за него предстои турнирът в Рим, за да дойде ред на "Ролан Гарос".

Първият сет вървеше без пробиви до края. Раонич, за когото клеят не е най-добрата настилка, демонстрира почти безпогрешно най-силното си оръжие - силен сервис и игра на мрежата.

Така Григор записа много малко точки при началния удар на своя съперник, а бе по-колеблив на своя. При 5:5 в 11-ия гейм Милош получи две точки за пробив и се възползва от втората възможност. После грабна сета без проблеми.

Във втората част четвъртият в световната ранглиста заигра по-уверено. Раонич пък все пак се пропука на сервиса си. Това стана в четвъртия гейм, когато Димитров най-сетне проби и дръпна с 3:1. Бе близо до това да пропилее аванса си след това, но устоя - 4:1, а не след дълго дойде и изравняването на сетовете, 6:3.

Решителният сет вървеше равностойно. В ключовия седми гейм Григор получи шанс за брейк, но Раонич се спаси със сервис - 4:3. Както нерядко се случва, в следващия гейм оцелелият тенисист на свой ред стига до възможност. И финалистът на "Уимбълдън" от 2016 г. не я пропиля - 5:3.

Димитров не се предаде лесно в последния гейм, но канадецът все пак спечели мача след 6:3 и 2:1.