Носителят на купата на България "Славия" се завърна с успех в евротурнирите. "Белите" спечелиха с 1:0 на терена на "Илвес Тампере" във Финландия в първи мач от Лига Европа. Победният гол реализира Момчил Цветанов в 80-ата минута.

Реваншът на ст. "Васил Левски" е идната седмица.

Българският тим игра по-добре и спечели резонно, като направи крачка към втория предварителен кръг.

"Славия" игра с 11 българи в Тампере. В началото съперниците размениха интересни атаки. В 14-ата минута Янис Карабельов удари греда с удар от средна дистанция.

В края на полувремето домакините бяха по-активни и поставиха на изпитание ветерана Георги Петков, предпочетен днес от треньора Златомир Загорчич вместо Антонис Стериакис.

"Илвес" продължи да атакува повече и след почивката, но не стигаше до чисти голови ситуации. "Славия" издебна момента си в 80-ата и пое към България в добро настроение.

Вчера "Левски" падна с 0:1 от "Вадуц" (Лихтенщайн), а "Лудогорец" разгроми със 7:0 "Крусейдърс".

В следващия кръг "Славия" може да срещне "Хайдук" (Сплит).