Пред повече от 50 000 зрители на стадиона бижу "Арена Национал" в Букурещ, "Стяуа" успя да изтръгне 1:0 от "Лудогорец" в първи мач от решителния плейоф за груповата фаза на Шампионската лига. Победният гол падна в 88-ата минута, когато Алесандру Чипчиу донесе минимален аванс за румънските армейци седмица преди реванша. През първото полувреме Чипчиу пропусна дузпа. А малко след попадението на халфа румънците едва не стигнаха до втори гол, техният сънародник Козмин Моци изби пред голлинията!

Българският шампион направи приличен мач срещу далеч по-опитния си и титулуван противник. Шансовете все пак остават. Историята помни няколко триумфа на стадион "Васил Левски" след 0:1 в първия мач.

В 34-ата минута Лучиан Сънмартеан си изработи дузпа, като нахлу в наказателното поле и потърси съприкосновение с Йордан Минев, който бе заел лоша позиция. Елитният немски съдия Феликс Брих посочи бялата точка, но Алесандру Чипчиу стреля слабо в долния десен ъгъл на Владимир Стоянов, който блестящо изби топката.

Добра новина за "Лудогорец" е, че малко след това Кипчиу получи жълт картон, който го вади от реванша. А в края на полувремето халфът нахлу в накателното поле отляво и стреля, а Стоянов отново спаси отбора си от сигурен гол.

През второто полувреме "зелените" започнаха по-добре. Михаил Александров изтърва най-чистата ситуация за българите от началото на срещата, като уцели греда с шут отблизо след центриране. Малко след това Юнес Хамза, за когото "Лудогорец" наддаде "Стяуа" и грабна тарана на "Ботев", можеше да открие резултата, но бе изпреварен в последния миг от защитник.

До края на срещата "Стяуа" натискаше, но "Лудогорец" се справяше отлично до 88-ата минута, когато отбраната пред Стоянов допусна грешка, която домакините наказаха.