"Тотнъм" и "Барселона" направиха спектакъл с шест гола на стадион "Уембли" в Лондон, а за кой ли път каталунците си тръгнаха от там като победители - 4:2. Барса можеше да спечели дори по-убедително и по-рано да реши спора, но двубоят можеше да приключи и наравно.

Така в група В на Шампионската лига - една от най-интересните, "каталунците" имат 6 точки, колкото и "Интер", а "Тотнъм" и ПСВ "Айндховен" са без актив.

Течеше втората минута, когато Фелипе Коутиньо откри резултата. В 28-ата Иван Ракитич зрелищно удвои. В тези минути "блаугранас" преподаваха, макар че и "шпорите" застрашаваха вратата на Тер Стеген. В 52-ата минута Хари Кейн майсторски намали резултата и даде надежди на домакините. Много бързо обаче Лео Меси от третия опит - при първите два нацели греди, вкара за 3:1.

Но това не бе краят. Ерик Ламела отново върна "Тотнъм" в играта с хубав гол в 66-ата. В тези минути мачът беше атракция, тъй като съперниците се нападаха и не отделяха голямо внимание на защитите си. Лукас Моура бе близо до това да вкара за 3:3. Все пак Барса удържа, а в 90-ата Меси материализира по-високата класа на каталунците - 4:2.

Две от шампионските купи на Европа за Барса са спечелени в Храма на футбола, а тимът имат победа и над "Арсенал" в турнира пак там - когато "топчиите" домакинстваха не на своя стадион.

В другия мач от групата "Интер" отново стигна до обрат от 0:1 до 2:1 - този път срещу ПСВ "Айндховен" в Холандия.

В гр. А фаворитите "Борусия" (Дортмунд) и "Атлетико" (Мадрид) спечелиха лесни победи, съответно срещу "Монако" и "Брюж".

А в другия голям мач на вечерта (гр. С) "Наполи" нанесе първо поражение в Европа на "Ливърпул" - 1:0 с попадение в италианския национал Лоренцо Инсиние в 90-ата минута. "Червените" играха очудващо пасивно и бяха наказани справедливо. "Ливърпул" е без победа вече в три поредни мача във всички турнири, а това прави впечатление след помитащия старт от началото на сезона.

Малко по-рано днес "Пари Сен Жермен" не се смили над "Цървена звезда" - 6:1. Хеттрик вкара Неймар, а по вендъж се разписаха Единсон Кавани, Анхел ди Мария и Килиан Мбапе. Марко Марин намали в 74-ата.

Очаквани са резултатите в гр. D, но там поне три отбора се борят за първите две места.

Вижте резултатите и класирания:

Група А

"Борусия" (Дортмунд) - "Монако" 3:0

"Атлетико" (Мадрид) - "Брюж" 3:1

Класиране: 1. "Борусия" - 4:0, 6 точки, 2. "Атлетико" - 5:2, 6 т., 3. "Монако" - 1:5, 0 т., 4. "Брюж" - 1:4, 0 т.

Група В

ПСВ "Айндховен" - "Интер" 1:2

"Тотнъм" - "Барселона" 2:4

Класиране: 1. "Барселона" - 8:2, 6 точки, 2. "Интер" - 4:2, 6 т., 3. ПСВ "Айндховен" - 1:6, 0 т., 4. "Тотнъм" - 3:6, 0 т.

Група С

"Пари Сен Жермен" - "Цървена звезда" 6:1

"Наполи" - "Ливърпул" 1:0

Класиране: 1. "Наполи" - 1:0, 4 точки, 2. "Ливърпул" - 3:3, 3 т., 3. "Пари Сен Жермен" - 8:4, 3 т., 4. "Цървена звезда" - 1:6, 1 т.

Група D

"Локомотив" (Москва) - "Шалке" 0:1

"Порто" - "Галатасарай" 1:0

Класиране: 1. "Порто" - 2:1, 4 точки, 2. "Шалке" - 2:1, 4 т., 3. "Галатасарай" - 3:1, 3 т., 4. "Локомотив" - 0:4, 0 т.