Много интересни резултати се получиха в третия кръг в групите от А до D в Шампионската лига. Един от фаворитите падна тежко, други едва се добраха до равенство, а някои нямаха проблеми.

Сред последните е "Барселона". Без контузения Лео Меси каталунците сразиха "Интер" с 2:0 на "Камп Ноу". Рафиня и Жорди Алба бяха точни в 32-ата и 83-тата минута.

В другия двубой от група В беше далеч по-вълнуващо между "Айндховен" и "Тотнъм" (2:2). Лосано изведе домакините в 30-ата, но 39-ата Лукас Моура изравни. Гостите получиха предимство с гол на Хари Кейн в 54-ата. "Айндховен" не позволи на "Тотнъм" да грабне първата си победа в турнира този сезан, а само точка - Де Йонг фиксира 2:2 в 87-ата.

"Борусия" (Дортмунд) напомни за най-добрите си дни и това бе усетено от "Атлетико" (Мадрид) - 4:0. Витсел вкара малко преди почивката, а "дюшекчиите" рухнаха към края, когато два пъти Герейро и веднъж Санчо удариха тежък шамар на мадридския клуб.

Същият резултат постигна "Ливърпул" срещу "Цървена звезда" от гр. С, но в този случай няма изненада. 4:0 с точни изстрели на Фирмино, Мо Салах (2 пъти) и Садио Мане.

Четири гола паднаха и в Париж, но не само в едната, а в двете врати. Френският шампион се спаси от поражение. Инсиние откри в 29-ата за "Наполи", но след час игра Руи си вкара автогол. Въпреки това "Наполи" дръпна отново - чрез Мертенс в 77-ата. Течаха последните секунди, когато Ди Мария донесе поне точка на ПСЖ.

В група D "Галатасарай" и "Шалке" не се победиха за 0:0, а "Порто" очаквано срази "Локомотив" (Москва) в руската столица - 3:1.

Вижте резултатите и класирания:

Група А

"Брюж" - "Монако" 1:1

"Борусия" (Дортмунд) - "Атлетико" (Мадрид) 4:0

Класиране: 1. "Борусия" 8:0, 9 т., 2. "Атлетико" 5:6, 6 т., 3. "Монако" 2:6, 1 т., 4. "Брюж" 2:5, 1 т.

Група B

ПСВ "Айндховен" - "Тотнъм" 2:2

"Барселона" - "Интер" 2:0

Класиране: 1. "Барселона" 10:2, 9 т., 2. "Интер" 4:4, 6 т., 3. "Айндховен" 3:8, 1 т., 4. "Тотнъм" 5:8, 1 т.

Група C

"Ливърпул" - "Цървена звезда" 4:0

"Пари Сен Жермен" - "Наполи" 2:2

Класиране: 1. "Ливърпул" 7:3, 6 т., 2. "Наполи" 3:2, 5 т., 3. "Пари Сен Жермен" 10:6, 4 т., 4. "Цървена звезда" 1:10, 1 т.

Група D

"Галатасарай" - "Шалке" 0:0

"Локомотив" (Москва) - "Порто" 1:3

Класиране: 1. "Порто" 5:2, 7 т. 2. "Шалке" 2:1, 5 т., 3. "Галатасарай" 3:1, 4 т., 4. "Локомотив" (Москва) 1:7, 0 т.