"Интер" и "Барселона" направиха 1:1 в един от най-интересните мачове от четвъртия кръг на Шампионската лига в групите от А до D. В друг от очакваните с голям интерес сблъсъци "Наполи" и "Пари Сен Жермен" отново не се победиха - 1:1. Така беше и преди две седмици в Париж, само че резултатът бе 2:2.

В група А не се случи нищо необичайно. "Атлетико" (Мадрид) спечели с 2:0 срещу "Борусия" (Дортмунд) и взе частичен реванш заради 0:4 миналия месец. Саул Нигес откри в 33-тата минута, а в 80-ата Антоан Гризман удвои.

По-рано днес "Брюж" разби "Монако" с 4:0 като гост. Испанският и германският тим са изявени фаворити да продължат в елиминациите.

В гр. В "Тотнъм" записа първа победа в групите този сезон, като тя дойде трудно и щастливо - 2:1 срещу ПСВ "Айндховен" на "Уембли" с обрат. Успехът съхранява шансовете на "шпорите" поне за второто място.

Люк де Йонг попари лондончани още във 2-ата минута. Усилията на "Тотнъм" бяха възнаградени след почивката и то към края на срещата, когато Хари Кейн донесе трите точки. Първо той се разписа в 78-ата, а в 89-ата вкара за 2:1 с помощта на рикошет.

В същото време "Интер" и "Барселона" също предложиха късна развръзка на "Сан Сиро". Бразилецът Малком зарадва каталунците в 83-тата, но само четири минути по-късно звездата на "нерадзурите" Мауро Икарди изравни. Въпреки равенството Барса вече е на осминафинал.

В група С ситуацията е много сложна - и четирите отбора могат да се класират. "Цървена звезда" постави на колене "Ливърпул" - 2:0, а "Наполи" и ПСЖ завършиха 1:1. Хуан Бернат даде преднина на френския тим в 45-ата, а в 62-ата Лоренцо Инсиние огорчи сънародника си Джиджи Буфон от дузпа.

Неаполитанците повече заслужаваха успеха.

Не такава интрига има в гр. D, където битката е предрешена. "Порто" се позабавлява с "Локомотив" (Москва) - 4:1, а "Шалке" не сбърка срещу "Галатасарай" - 2:0.

Вижте резултати и класирания:

Група А

"Монако" - Брюж" 0:4

"Атлетико" (Мадрид) - "Борусия" (Дортмунд) 2:0

Класиране: 1. "Борусия" - 8:2, 9 т., 2. "Атлетико" - 7:6, 9 т., 3. "Брюж" - 6:5, 4 т., 4. "Монако" - 2:10, 1 т.

Група В

"Тотнъм" - ПСВ "Айндховен" 2:1

"Интер" - "Барселона" 1:1

Класиране: 1. "Барселона" - 11:3, 10 т., 2. "Интер" - 5:5, 7 т., 3. "Тотнъм" - 7:9, 4 т., 4. ПСВ - 4:10, 1 т.

Група С

"Цървена звезда" - "Ливърпул" 2:0

"Наполи" - "Пари Сен Жермен" 1:1

Класиране: 1. "Ливърпул" - 7:5, 6 т., 2. "Наполи" - 4:3, 6 т., 3. "Пари Сен Жермен" - 7:4, 5 т., 4. "Цървена звезда" - 3:10, 4 т.

Група D

"Шалке" - "Галатасарай" 2:0

"Порто" - "Локомотив" (Москва) 4:1

Класиране: 1. "Порто" - 9:3, 10 т., 2. "Шалке" - 4:1, 8 т., 3. "Галатасарай" - 3:0, 4 т., 4. "Локомотив" - 2:11, 0 т.