Фортуна целуна "Манчестър Юнайтед" отново в последните минути - при гостуването на "Ювентус" в Шампионската лига, 2:1 от 1:0 за домакините. Кристиано Роналдо вкара чуден гол на бившия си отбор в 65-ата минута.

В 86-ата Хуан Мата изравни от пряк свободен удар, а в добавеното време Алекс Сандро си отбеляза автогол при суматоха в наказателното поле.

След успеха, който вероятно ще окаже голямо значение за класирането на "червените дяволи" напред, Жозе Моуриньо провокира с жестове "тифозите" на Юве и се навлече гнева на някои футболисти. Така бе изведе с охрана и пазен и от свои играчи.

Обратът напомни за един от най-великите мачове в историята на "Манчестър Юнайтед". През пролетта на 1999 г. тимът на Алекс Фъргюсън навакса изоставане от 0:2 в полуфинален реванш в Торино, спечели с 3:2, след което би и "Байерн" в епохалния трилър на "Камп Ноу" (2:1).

Тази вечер "Ювентус" отново бе по-добрият отбор, както и преди две седмици на "Олд Трафорд". През първото полувреме греда удари Хуан Куадрадо, а във второто - Паоло Дибала.

Домакините направиха два пропуска при 1:0, а гостите имаха общо 4-5 добри ситуации (не всички от тях 100-процентови) и демонстрираха завидна реализация.

От група Е "Байерн" е почти сигурен участник в плейофите, а също така "Манчестър Сити" от F, "Рома" и "Реал" (Мадрид) от G, пък и "Ювентус" от H.

Като изключим торинци, останалите записаха победи. Първи европейски успех, при това доста убедителен в Чехия, записа новият треньор на "белите" Сантяго Солари.

Вижте резултатите и класирания:

Група E

"Байерн" (Мюнхен) - АЕК (Атина) 2:0

"Бенфика" - "Аякс" 1:1

Класиране: 1. "Байерн" - 7:1, 10 т., 2. "Аякс" - 6:2, 8 т., 3. "Бенфика" - 4:6, 4 т., 4. АЕК - 2:10, 0 т.

Група F

"Олимпик" (Лион) - "Хофенхайм" 2:2

"Манчестър Сити" - "Шахтьор" (Донецк) 6:0

Класиране: 1. "Манчестър Сити" - 12:3, 9 т., 2. "Олимпик" - 9:8, 6 т., 3. "Хофенхайм" - 8:9, 3 т., 4. "Шахтьор" - 4:13, 2 т.

Група G

ЦСКА (Москва) - "Рома" 1:2

"Виктория" (Пилзен) - "Реал" (Мадрид) 0:5

Класиране: 1. "Рома" - 10:4, 9 т., 2. "Реал" (Мадрид) - 10:2, 9 т., 3. ЦСКА (Москва) - 4:7, 4 т., 4. "Виктория" - 3:14, 1 т.

Група Н

"Валенсия" - "Йънг Бойс" 3:1

"Ювентус" - "Манчестър Юнайтед" 1:2

Класиране: 1. "Ювентус" - 7:2, 9 т., 2. "Манчестър Юнайтед" - 5:2, 7 т., 3. "Валенсия" - 4:4, 5 т., 4. "Йънг Бойс" - 2:10 - 1 т.