90-ата минута отново се оказа щастлива за "Левски" на "Герена" - "сините" измъкнаха 1:0 от "Черно море" в първи мач от седмия кръг на "А" група. В даденото от съдията продължение Луис Педро изработи дузпа, а Валери Божинов не трепна при изпълнението.

Подобна бе развръзката и преди два кръга, когато в самия край "Левски" спечели с 2:1 срещу "Ботев" (Пловдив). Тогава се разписа Луис Педро.

Въпреки победата обаче "Левски" записа пореден слаб мач. Димитър Димитров-Херо, който е гласен за треньор на отбора от зимата, изгледа двубоя на живо на пустия стадион "Георги Аспарухов". "Левски" отново търпи наказание да играе без публика, което допълнително спъва представянето на състава.

Сега предстои пауза в шампионата заради старта на европейските квалификации и е много вероятно "Левски" да има нов треньор - Херо, или някой друг. След мача Георги Иванов-Гонзо призна, че желанието му е Димитров да започне веднага. И че предстои пореден разговор между двамата.

"Черно море" бе близо до точката, а създаде и положения. "Левски" игра малко по-агресивно след почивката, когато направи пропуски, а влезлият като смяна Божинов удари греда в края.

Останалите мачове от кръга са през уикенда.