"Ливърпул", финалистът от миналия сезон в Шампионската лига, е пред отпадане в груповата фаза. "Червените" от "Анфийлд" загубиха с 1:2 от "Пари Сен Жермен" и в последния си мач след две седмици ще трябва да спечелят минимум с два гола разлика срещу "Наполи", за да продължат.

ПСЖ пък ще има по-лека задача (поне като предварителни очаквания) срещу "Цървена звезда" в Белград и се нуждае само от точка.

Тази вечер парижани взеха реванш от "Ливърпул" за загубата си на "Анфийлд" с 2:3 в гр. С. Испанецът Хуан Бертан и Неймар вкараха в 13-ата и 37-ата минута за парижани, които направиха много силно първо полувреме. В края му сбъркаха и дадоха шанс на английския тим - дузпа за нарушение срещу Садио Мане, реализирана от Джеймс Милнър.

През втората част головите ситуации не бяха много - най-вече в полза на домакините, които майсторски неутрализираха съперника си, загубил и трите си гостувания в турнира този сезон.

Пред отпадане е още един гранд от Висшата лига - "Тотнъм". "Шпорите" измъкнаха 1:0 от "Интер" на "Уембли" с гол на Кристиан Ериксен в 80-ата минута. Така двата тима се изравниха по точки - 7. В последния рунд лондончани гостуват на Барса, а "нерадзурите" приемат "Айндховен", който е вън от играта. Така шансовете на миланския тим са по-добри.

"Барселона" си осигури първото място в гр. В с 2:1 на холандска земя. ПСВ направи силен мач, като при 0:0 удари две греди. След почивката набързо паднаха и трите гола, дело на Жерар Пике и Лео Меси (за каталунците) и на Люк де Йонг.

Почти всичко е ясно в другите две групи. В А "Борусия" (Дортмунд) допусна неочакван гаф у дома срещу "Брюж" 0:0. Така германците отстъпиха първото място на "Атлетико" (Мадрид), преодолял "Монако" с 2:0.

В гр. D "Порто" и "Шалке" са твърдо първи и втори в този ред. "Драконите" спечелиха прекия сблъсък с 3:1. А "Локомотив" (Москва) подчини с "Галатасарай" (2:0) и така остави поне интрига за третото място, което дава право на участие в Лига Европа.

Вижте резултатите и класирания:

Група А

"Атлетико" (Мадрид) - "Монако" 2:0

"Борусия" (Дортмунд) - "Брюж" 0:0

Класиране: 1. "Борусия" - голова разлика 9:6, 12 точки, 2. "Атлетико" - 8:2, 10 т., 3. "Брюж" - 6:5, 5 т., 4. "Монако" - 2:12, 10 т.

Група В

"Тотнъм" - "Интер" (Милано) 1:0

"ПСВ Айндховен" - "Барселона" 1:2

Класиране: 1. "Барселона" - 13:4, 13 т., 2. "Тотнъм" - 8:9, 7 т., 3. "Интер" - 5:6, 7 т., 4. "Айндховен" - 5:12, 1 т.

Група С

"Пари Сен Жермен" - "Ливърпул"

"Наполи" - "Цървена звезда" 3:1

Класиране: 1. "Наполи" - 7:4, 9 т., 2. "Пари Сен Жермен" - 13:8, 8 т., 3. "Ливърпул" - 8:7, 6 т., 4. "Цървена звезда" - 4:13, 4 т.

Група D

"Локомотив" (Москва) - "Галатасарай" 2:0

"Порто" - "Шалке" 3:1

Класиране: 1. "Порто" - 12:4, 13 т., 2. "Шалке" - 5:4, 8 т., 3. "Галатасарай" - 3:5, 4 т., 4. "Локомотив" - 4:11, 3 т.