Манчестър Юнайтед загуби като гост на Олимпиакос с 0:2 в първи осминафинал в Шампионската лига. Червените дяволи играха изключително слабо и бяха бледа сянка на отбора, който през годините взимаше подобни мачове с лекота. Гърците пък напълно заслужено победиха и имат добри шансове да се класират на четвъртфинал за пръв път в своята история.

Дейвид Мойс избра прекалено плаха стратегия за мача и за всичките 90 минути неговите възпитаници създадоха едно-единствено положение за гол, пропуснато от Робин ван Перси, който след мача разкритикува съотборниците си за бездушната игра.

Двата гола за Олимпиакос паднаха по идентичен начин, след удари от далечно разстояние. В 38-та минута капитанът на домакините Янис Маниатис стреля извън наказателното поле, ударът му попадна с голяма късмет в краката на Алехандро Домингес, който излъга Давид де Хеа – 1:0. Малко след почивката играещият под наем от Арсенал Джоел Кемпбъл удвои резултата след страхотен изстрел от 25 метра. Дейвид Мойс реагира с включването на Кагава и Уелбек, но това не промени играта на Юнайтед. Гръцкият шампион дори имаше шанс в края на мача да направи резултата класически и мисията невъзможна за червените дяволи.

Въпреки трагичната игра 20-кратните шампиони на Англия имат своите шансове на реванша на „Олд Трафорд“. Категорично не и с тази игра обаче. Олимпакос се слави с доброто си представяне у дома, но е доста слаб, дори трагичен гост в европейските клубни турнири. Освен това червените дяволи са всеизвестни със своето умение да обръщат и невъзможни мачове и неведнъж са се измъквали от много трудни ситуации. А настоящата, както и целият сезон, е именно такава. През 1984 година обръща Барселона в КНК от 0:2 в първия мач до 3:0 на „Олд Трафорд“ и продължава напред в турнира. Това е и последният от общо три случая, когато отборът е заличавал пасив от два гола в първата среща.