"Барселона" показа, че няма да сдаде просто така Кралската купа на Испания. Каталунците са на полуфинал след погром с 6:1 над "Севиля" на "Камп Ноу". Андалусийците спечелиха първата среща миналата седмица с 2:0 и реваншът предващаваше интрига, но Барса много бързо започна да я елиминира.

В 12-ата минута Лео Меси бе препънат в наказателното поле при нескопосана проява на защитник на гостите и Филипе Коутиньо вкара от дузпа.

Все пак "Севиля" можеше да направи задачата на "блаугранас" много по-трудна, ала пригра шансовете си. В 24-ата минута Андре Силва триково опита да изравни, но вратарят Силесен изби майсторски. Той спаси тима си още веднъж четири минути по-късно, когато спаси дузпа на Евер Банега. 11-метровият удар бе отсъден след консултация с ВАР.

В 33-тата минута "Барселона" изравни резултата от двете срещи с попадение на Иван Ракитич.

Малко след почивката отборът на треньора Ернесто Валверде довърши противника си. В 53-тата Коутиньо вкара втория си гол, а веднага от центъра Сержи Роберто бе точен за 4:0.

"Севиля" направи последен опит да отвърне. И в 68-ата Гилерме Арана се възползва този път от грешка на Силесен - 1:4. Още един гол щеше да направи края много интересен, но "Барселона" не позволи това. Севилци не стигнаха до други добри възможности.

А в последните минути бяха разгромени. В 89-ата Луис Суарес също се разписа, малко след него го стори и Меси - 6:1.

"Севиля" е "клиент" на "Барселона" в турнира. На финала през миналата година на стадион "Метреполитано" в Мадрид каталунците разгромиха съперника с 5:0