Българският национален отбор по футбол стартира с драматична победа европейските квалификации за "Франция 2016" - 2:1 на терена нан Азербайджан.

Успехът дойде с победен гол на резервата Венцислав Христов в 87-ата минута. Футболистът на "Берое" влезе на терена в 83-тата. "Лъвовете" поведоха с попадение на Илиян Мицански от хубава атака в 14-ата, а Назаров изравни с далечен удар в 54-ата. Българите доминираха след почивката на тежкия терен и заслужено взеха трите точки.

Съставът на националите: Владислав Стоянов, Станислав Манолев, Апостол Попов, Николай Бодуров, Веселин Минев, Станислав Дяков, Георги Илиев (74-Тодор Неделев), Владимир Гаджев, Георги Миланов, Михаил Александров (83-Венцислав Христов), Илиян Мицански (58-Андрей Гълъбинов).