"Ливърпул" изнесе урок на "Байерн" (Мюнхен) в един от най-интересните осминафинали на Шампионската лига. След 0:0 в първия мач, английският тим спечели с 3:1 на германска земя, след като тотално надигра своя противник.

Така и четирите английски отбора са на четвъртфинали - жребият е в петък от 13 часа.

На осминафиналите и трите съперничества между Англия и Германия приключиха с победи на островитяните. "Тотнъм" изхвърли "Борусия" (Дортмунд), "Манчестър Сити" унизи "Шалке", а "Ливърпул" се разправи с "Байерн". В тези двубои германците стигнаха само до едно равенство, всичко останало са победи за грандовете от Висшата лига.

В другия мач от днес "Барселона" разгроми "Олимпик" (Лион) с 5:1.

Така четвъртфиналистите в турнира са: "Аякс", "Барселона", "Ливърпул", "Манчестър Сити", "Манчестър Юнайтед", "Порто", "Тотнъм" и "Ювентус".

Спорът между "червените" от града на "Бийтълс" и Мюнхен бе интересен само като предварителни нагласи. На британска земя баварците разрушиха играта на своя съперник, но днес се видя, че са много далеч от най-силните в турнира.

Всичките голове вкараха футболистите на "Ливърпул". В 26-ата минута вратарят Мануел Нойер излезе неразчетено напред и Садио Мане го наказа. Все пак "Байерн" стигна до 1:1 и надежда за обрат - в 39-ата Матип си отбеляза автогол.

След почивката "Ливърпул" беше пълен доминант във всичко. Независимо че стигна до успеха прагматично. В 69-ата Върджил ван Дайк надскочи защитници на домакините и направи 2:1. Шест минути преди края Мане удвои актива си.

В тези минути "Байерн" стигна само до две-три опасни атаки, но като цяло изглеждаше безпомощен в атака.

"Барселона" очаквано разгроми "Олимпик" (Лион) - 5:1 (0:0 на френска земя). Лео Меси откри в 18-ата от дузпа, Филипе Коутиньо бе точен за 2:0 в 31-ата. В 58-ата Люка Тусар намали.

В края на срещата Барса стигна до голям резултат. Между 78-ата и 86-ата паднаха голове на Меси, Жерар Пике и Усман Дембеле.