ЦСКА-София победи "Берое" с 2:0 в мач от 26-ия кръг на Първа лига - последен от първата фаза. Предстои двуседмична пауза заради старта на евроквалификациите на националните отбори. Втората фаза стартира в края на месеца.

Така класирането в първата шестица преди разделянето на шампионата изглежда така: 1. "Лудогорец" - 62 точки, 2. ЦСКА-София - 57, 3. "Левски" - 54, 4. "Ботев" (Пловдив) - 45 т., 5. "Берое" - 42 т., "Черно море" - 41 т.

Ако утре "Черно море" победи "Дунав" (Русе), ще мине пред "Берое".

"Червените" надиграха изпадналия в криза напоследък тим на старозагорци, който създаде само един голов шанс за целия мач. Тиаго Родригес откри в 18-ата минута. В 90-ата Ерол Алкан си отбеляза автогол след пробив и центриране на Едвин Джеси.

На стадион "Българска армия" домакините създадоха доста голови възможности, особено преди почивката. Те много по-рано можеха да решат всичко.

По-рано днес лидерът "Лудогорец" очаквано разгроми "Септември" с 6:0 с голове на Якуб Шверчок (2), Драгош Григоре от дузпа, Марселиньо (2) и Клаудиу Кешеру.

А новината от мача "Верея" - "Левски" (3:4) не е победата на "сините", а това, че те пуснаха цели три гола от най-слабия отбор в Първа лига. Гостите получиха две дузпи.

Давиде Мариани откри 27-ата минута от наказателен удар. Само около 120 секунди по-късно Нуно Рейш си отбеляза ефектен автогол и резултатът бе изравнен. В 33-тата и 38-ата Серджиу Буш и Станислав Костов върнаха спокойствието при "левскарите".

Голеадата продължи след почивката. Орелиан Лола намали в 56-ата минута. В 70-ата съдията даде нов 11-метров удар за "Левски" и влезлият като смяна Валери Божинов реализира. Изпълнението му бе отстъпено от Мариани, а домакините останаха с човек по-малко заради втори жълт и червен картон на Шота Квазава.

В добавеното време юношата Денислав Станчев вкара трето попадение за "Верея".