Националният отбор по футбол започва участието си в квалификациите за Евро 2020 тази вечер. Първият съперник е Черна гора, а мачът е от 19 часа на стадион "Васил Левски". Другият двубой  в група А - между Англия и Чехия, е от 21:45 ч.

Петият отбор в нашата група - Косово, игра снощи контрола срещу Дания в Прищина и направи 2:2. Гостите изравняваха на два пъти, като във втория случай това стана в 90-ата минута.

За "лъвовете" няма да играят контузените Пламен Илиев и Кирил Десподов. Гостите също са лишени от важни единици - Стефан Савич и Стеван Йоветич.

Белгия - Русия 3:1

Последният мач бе най-интересният снощи. Юри Тилеманс откри в 14-ата минута, но само две по-късно вратарят на домакините Тибо Куртоа направи грешка, наказана от Денис Черишев.

Малко преди почивката Еден Азар върна аванса на белгийците от дузпа, а малко преди края реализира за 3:1.

Тази вечер се играят седем мача в други три групи, сред които и "българската".