Боряна Калейн продължава отличното си представяне на първата за годината Световна купа по художествена гимнастика в италианския град Пезаро. Българската гимнастичка, която вчера спечели бронзовото отличие в многобоя, днес грабна сребро на финала на топка.

Възпитаничката на треньорката Мариана Памукова представи отлично композицията си и получи оценка от 21,700 точки (12,800 за трудност и 8,900 за изпълнение).
Калейн има еднаква оценка 21,700 с руската звезда Дина Аверина, но българката заслужи повече за изпълнение - 8,900 срещу 8.700. Така рускинята остана трета.

Първа на топка е Арина Аверина (Русия) с 22,400 т.

Другата българка - Катрин Тасева, също изигра страхотно съчетание с топка и зае четвъртото място с 21,350 т. (12,500 за трудност и 8,850 за изпълнение). На финала на обръч Боряна Калейн зае четвърто място с 21,150 т., а Катрин Тасева е шеста с 20.650 точки.

Златното отличие и тук спечели Арина Аверина с 22,500 т., а втора и трета са съответно Дина Аверина с 22.400 и Катарина Галкина (Беларус) с 21.200 т.

Ансамбълът ни се класира пети във финала на пет топки.

Сребърните медалистки от многобоя на турнира Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова получиха 23,600 за изиграването си след лека неточност, а това им отреди петата позиция.

Златото взе домакинът Италия с 25,400, следван от Русия с 25,300 и Япония с 24,950.

На четвъртата позиция се нареди Израел с 24,250 точки. При ансамблите предстоят финалите на смесената композиция на три обръча и два чифта бухалки.

В календара на Световните купи, следва тази в София. За девета поредна година „Арена Армеец“ ще приеме най-изтъкнатите имена в спорта. Турнирът ще се проведе от 12 до 14 април и е квалификация за олимпийските игри в Токио през 2020 г.