Този епизод от мача "Пари Сен Жермен" - "Страсбург" (2:2) във френската Лига 1 претендира за може би най-куриозният и нелеп пропуск в историята на футбола.

В 28-ата минута - при резултат 1:1, играчът на домакините Кристофър Нкунку бе изведен на добра позиция и прехвърли вратаря на гостите. Топката летеше към мрежата. На голлинията обаче я спря неговият съотборник Ерик Максим Чупо-Мотинг - кълбото чукна една от гредите и притичал защитник го изчисти.

Всички на стадиона и пред телевизиорите изпаднаха в недоумение. Какво искаше да направи Чупо-Мотинг? Масовото учудване продължава днес с шеги из социалните мрежи и форумите.

А снощи при победа "Пари Сен Жермен" щеше да стане шампион осем кръга преди края. Това най-вероятно ще се случи в следващия кръг, когато тимът се нуждае от равенство.

Роденият Хамбург от майка германка и баща камерунец Ерик Максим Чупо-Мотинг (30 г.) откри резултата в 13-ата минута. В 26-ата Нуно да Коща изравни. Тогава се случи ситуацията, описана по-горе. В 38-ата Антони Гонсалвес смълча "Парк дьо Пренс" - 2:1 за "Страсбург".

След почивката грешникът Чупо-Мотинг бе заменен от титулярния нападател Килиан Мбапе (снощи ПСЖ излезе с много резерви). В 82-ата Тило Керер направи 2:2, но до края парижаин не успяха на свой ред да стигнат до обрат.