Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели титлата в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София, съобщава "Гонг".

Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова събраха сбор от 49.350 след изиграване на двете си съчетания. По този начин те запазиха първото място, на което се бяха настанили още след първия състезателен ден и се окичиха със златото.

В петък грациите ни поставиха по много категоричен начин съчетанието си на 5 топки, за което получиха 24.950 точки. От тях 16.100 точки за трудност и 8.850 за изпълнение (видеото по-долу).

Днес прекрасните ни гимнастички вдигнаха феновете на крака с изпълнението си на смесената композиция на три обръча и два чифта бухалки, която се играе на музиката от саундтрака на филма "Най-великият шоумен".

Възпитаничките на Весела Димитрова допуснаха някои неточности, които обаче не повлияха за това да постигнат висок резултат. 24.400 бе оценката, която дадоха съдиите. От тях 16.500 за трудност и 7.900 за изпълнение.

Зад великолепната българска петорка се класира Италия със сбор 48.800 (24.300 на пет топки и 23.900 на обръчи и бухалки).

Топ три допълва Япония с 46.800 (23.350 на 5 топки и 23.050 на обръчи и бухалки).

В неделя Световната купа продължава с финалите на двете съчетания, като България ще се бори за отличията и на двете композиции.

По-рано днес Катрин Тасева спечели бронзов медал в многобоя в индивидуалната надпревара. Грацията, която след първия ден заемаше пето място в класиране, успя да се пребори за място в топ 3 пред родна публика.