"Ботев" (Пловдив) надви ЦСКА-София с 3:2 в първи полуфинал за Купата на България на основния терен на базата си в "Коматево". Освен пет гола, двубоят предложи две дузпи, обрат, победен гол в края, спорни съдийски отсъждания...

Беше зрелищен и непредсказуем до края, а "червените" почти през цялото второ полувреме играха с човек по-малко заради изгонване на Жанио Бикел. Те губеха с 0:2, стигнаха до 2:2, дори с десетима атакуваха, удариха греда, но в края напуснаха терена победени.

Финалният щурм на "Ботев" му осигури победа, която можеше да бъде и по-убедителна.

Реваншът на ст. "Българска армия" е идната седмица - в сряда от 19 часа, и обещава да е много интересен.

Срещата бе много отворена - гостите също търсеха атаките и головете. В 13-ата минута "канарчетата" получиха дузпа за нарушение на Божидар Чорбаджийски срещу Лазар Марин, а наказателният удар бе реализиран хладнокръвно от Тодор Неделев.

Тодор Неделев вкара гол и даде два голови паса в своя мач №200 за "Ботев".

Този епизод - и още няколко други, показаха, че Любослав Пенев направи грешка с включването на Чорбаджийски сред титулярите. А голът окрили "жълто-черните". В 26-ата минута те поведоха с 2:0. В головата атака обаче остана впечатление, че съдията Николай Йорданов не отсъди нарушение на Перейра срещу Бикел в центъра на терена.

Последва бърза акция и голов пас на Неделев към Антонио Вутов - 2:0. Гостите имаха шанса бързо да намалят резултата. Този път Йорданов свири 11-метров удар за ЦСКА-София за игра с ръка на Перейра при опит за центриране на Рафаел Енрике. Али Соу не трепна от бялата точка - 1:2.

В 53-тата Бикел загуби топката пред наказателното си поле и извърши нарушение - заслужен втори жълт и червен картон. Въпреки това "червените" заиграха атакуващо - това бяха най-силните им минути. Юношата на ЦСКА Александър Тонев беше близо до трети гол на "Ботев".

В 61-ата Али Соу удари греда с глава, а при разбъркването топката срещна и двете ръце на защитник на "канарчетата". "Червените", начело с Любослав Пенев, поискаха нова дузпа. ЦСКА-София обаче продължи да напада и това се отплати. В 68-ата Кристиян Малинов бе спрян непозволено около линията на наказателното поле. От свободния удар Рубен Пинто заби топката в мрежата - 2:2.

Постепенно "Ботев" натисна. В 84-ата пловдивчани комбинираха отлично и Неделев за пореден път даде ключов пас, този път към резервата Феребори Дори - 3:2. В самия край на срещата "канарчетата" изтърваха ситуация за 4:2, отново Неделев беше замесен.

Крайният победител от другия полуфинал почти сигурно е "Локомотив" (Пловдив), разгромил снощи "Септември" с 4:0 на "Лаута".

В събота ЦСКА-София играе с "Левски" от Първа лига - ще бъде без Бикел, а дни по-късно е ответния мач с "Ботев".