"Арсенал" спечели с 3:1 срещу "Валенсия" в полуфинал от Лига Европа, след като губеше с 0:1 на стадиона си в Лондон.

"Айнтрахт" и "Челси" пък направиха 1:1. Реваншите са след седмица.

При страхотна атмосфера на стадиона във Франкфурт домакините поведоха с гол на спрягания за "Реал" (Мадрид) Лука Йович в 23-тата минута. Домакините се представиха на по-добро ниво в началните минути, но постепенно "Челси", започнал без аса си Еден Азар, изравни играта.

И след допуснатия гол тръгна в атака. В 45-ата Педро изравни.

През втората част надлъгването продължи без чисти голови ситуации. Лондончани имаха по-опасните атаки, Давид Луис удари напречната греда от фал.

По същото време "Валенсия" започна много силно на "Емиратс". Диакаби откри в 11-ата минута, но "Арсенал" отвърна бързо. Александър Лаказет изравни в 18-ата, а в 26-ата минута даде за първи път от началото на срещата аванс на тима ти.

След почивката французинът по чудо изтърва хеттрик. В добавеното време Пиер-Емерик Обамеянг направи успеха на "топчиите" по-солиден.

Така все повече се очертава лондонски сблъсък на финала в Баку. И в този турнир има два английски тима на полуфиналите, но за разлика от първите срещи в Шампионската лига, тук островитяните се представят далеч по-добре.