Женският национален отбор по волейбол записа втора поредна загуба в Лигата на нациите в Русе - доста драматична и такава, за която много може да се съжалява.

В петгеймова драма тимът на треньора Иван Петков отстъпи на Белгия с 2:3 гейма (25:19, 25:15, 22:25, 16:25, 13:15). Днес е мачът срещу фаворита САЩ.

В първите два гейма българският отбор тотално доминираше и ги спечели убедително. Това обаче се промени в третия и четвъртия, като при 2:0 нашите можеха изпуснаха да вземат двубоя с 3:0.

Но точно той се оказа решаващ, след това селекцията ни рухна психически, а в тайбрека разликата дълго време беше 1 точка, след това 2, а в крайна сметки "червените дяволи" измъкнаха спора с 15:13 и 3:2.

За България най-резултатна беше Мирослава Паскова с 21 точки, 16 добави Гергана Димитрова, а Мира Тодорова и Симона Димитрова - по 9. За Белгия с 23 точки мачът приключи Брит Ерботс, Селин Ван Гестел наниза 14, а Марлийс Янсен -13.

В генералното класиране на Лигата България е на 11-о място с 1 точка от двете загуби. За Белгия това е първа победа и те са на 9-о място с 2 т.