ЦСКА спечели с 3:0 столичното дерби с "Локомотив" 9-ия кръг на "А" група. На стадион "Българска армия" домакините решиха мача само за пет минути между 52-ата и 57-ата, когато Жуан Фелипе и Серджиу Буш осигуриха нови три точки за лидера в класирането. До края ЦСКА продължи да търси по-убедителен успех и го постигна в 90-ата минута - чрез резервата Жоаким.

По-интересно бе първото полувреме. В 35-ата минута съдията Цветан Кръстев не зачете гол за "Локомотив" за нарушение в атака на Ранджелович срещу Валентин Илиев при спор за висока топка. Ситуацията е спорна. А преди почивката ЦСКА бе по-добрият отбор, създаде повече положения. При една ситуация - след грубо нарушение на Илиев срещу Антонио Ливраменто от "Локо", се стигна до леко напрежение между футболисти от двата отбора.

А след мача недоволни от съдията бяха и в ЦСКА, и в "Локомотив". Нищо ново...

Също толкова убедителна победа постигна и "Левски" - на терена на "Хасково", 4:1. Това е първи успех на "сините" като гости от началото на сезона. Луис Педро, Валери Домовчийски, Владимир Гаджев и Антонио Аниете вкараха головете - по два на полувреме, а бившият левскар Емил Ангелов за разписа почетно от дузпа в края.

"Берое" не срещна трудности в Пловдив срещу "Локомотив" - 3:0. Старозагорци си осигуриха трите точки в рамките на 20 минути между 55-ата и 75-ата, когато точни бяха Георги Костадинов, Салим Керкар и Венцислав Христов.

Грешна стъпка направи "Ботев" (Пловдив) за 1:1 на терена на "Марек". Еньо Кръстовчев откри за домакините от дузпа в 31-ата, а след малко повече от час игра Иван Цветков изравни.

Вчера "Черно море" победи "Славия" с 3:1 в "Овча Купел". А утре, неделя, е дербито на кръга между "Лудогорец" и "Литекс" от 20:15 часа.