Асът на "Лудогорец" Клаудиу Кешеру донесе точка на Румъния с два гола при гостуването на Норвегия в европейска квалификация от група F - 2:2 в Осло.

И четирите попадения паднаха след почивката. Елионуси изведе домакините в 56-ата минута, а в 70-ата бившето дете-чудо Мартин Йодегард удвои.

"Викингите" се виждаха победители. В 76-ата обаче Кешеру върна интригата след асистенция на друг играч на "орлите" - защитника Драгош Григоре. В добавеното време таранът се разписа още веднъж.

Другите срещи от групата завършиха според очакванията - Испания би Фарьорските острови с 4:1 като гост, а Швеция се справи с Малта в Стокхолм - 3:0

След три изиграни срещи иберийците са лидери с 9 точки, следвани от скандинавците - 7, Румъния - 4, и т.н.

Група B

Тук прави впечатление тежката загуба на звездния отбор на Сърбия в Украйна - 0:5. Циганков вкара набързо два пъти в средата на първото полувреме. Последваха попадения на Коноплянка (също две) и Яремчук. Разгромният резултат бе оформен още до 75-ата минута.

Украйна води със 7 т., второто място засега е за Люксембург (1:1 на терена на Литва), Португалия има 2, а Литва и Сърбия по 1.

Група D

Грузия спечели класически срещу Гибралтар - 3:0, а в един от интересните мачове снощи Дания и Ирландия поделиха точките - 1:1.

Островитяните са начело със 7 т. втори е тимът на Швейцария с 4 т., Грузия има 3, Дания - 2, а Гибралтар е без актив. Доста отбори са с мач по-малко - например карето Португалия, Холандия, Англия и Швейцария, което в момента приключва турнира Лига на нациите.

Група G

Всичко премина според очакванията. Австрия измъкна 1:0 от Словения, със същия резултат Полша си тръгна от Северна Македония, а в официалния дебют на бившия треньор на "Левски" Славиша Стоянович Латвия падна тежко от Израел у дома - 0:3.

Поляците са без грешка до момента и имат 9 т., Израел е със 7, македонците са с 4, австрийците - 3, словенците с две, а латвийците нямат точка от три срещи.