Рафаел Надал спечели за 12-и път Откритото първенство на Франция по тенис. На финала в Париж испанецът победи с 3:1 сета Доминик Тийм (Австрия) - 6:3, 5:7, 6:1, 6:1.

Повтори се финалът от миналата година. Разликата сега е, че Тийм беше равностоен на Краля на клея два сета, като дори успя да вземе един.

Един пробив реши нещата в първата част, а във втората австриецът съумя да надделее и да изравни общия резултат. Това бе едва вторият сет, загубен от Надал на турнира тази година.

Но бе всичко, което Матадора даде в прекия сблъсък за "Купата на мускетарите". В третия и четвъртия сет той показа, че все още е №1 на "червено".

Надал вече има 18 титли от турнирите от Големия шлем, само с две по-малко от Роджър Федерер.

Тийм, който е №2 на бавната настилка и един от най-добрите в света, остана разочарован, но отчете класата на Рафа. И има повод за радост, тъй като приятелката му Кристина Младенович (Франция) и Тимеа Бабош (Унгария) взеха титлата на двойки след победа с 6:2, 6:3 срещу китайките Сасай Чжън и Инин Дуан.

Надал не обеща, че ще се завърне на турнира и догодина. Ще го направи - стига да е здрав.