Италия запази пълен актив в група J на европейските квалификации след трудна победа над Босна и Херцеговина - 2:1.

Един Джеко откри в 32-ата минута и при 1:0 за гостите двата отбора се прибраха в съблекалните за почивка. Още в 48-ата Лоренцо Инсиние изравни, но "скуадрата" трябваше да чака до края на срещата за пълния обрат.

Марко Верати оползотвори усилията на домакините в 86-ата.

Ако това е някаква утеха за нас, Гърция също е зле. Южните ни съседи записаха второ поредно поражение - с 2:3 от Армения у дома. А Финландия постигна 2:0 на терена на Лихтенщайн.

Италия има 12 точки, Финландия е с 9, Армения - 6, Гърция и Босна по 4.

Група С

Северна Ирландия и Германия също са без грешка дотук. Островитяните имаха доста проблеми в Беларус, но все пак отнесоха трите точки - 1:0 с гол на Макнеър в 86-ата.

В същото време маншафтът мина през Естония - 8:0. Марко Ройс и Серж Гнабри вкараха по два пъти, а точни бяха още Леон Горецка, Илкай Гюндоган, Тимо Вернер и Лерой Сане.

Северна Ирландия води с 12 т., Германия има 9 и мач по-малко, Холандия е с 3 т. и две срещи по-малко.

Група Е

Словакия разби Азербайджан в Баку - 5:1. В битка между равни пък Унгария успя да пречупи Уелс - 1:0.

Унгария е начело с 9 т., Словакия и Хърватия са с по 6, а Уелс изостава - 3 т.

Група Н

Една от най-интересните групи. След победата над Франция с 2:0 преди дни, Турция преклони глава в Исландия - 1:2. Гилфи Сигурдсон реализира в 21-ата и 31-ата минута, а в 40-ата Токьоз намали.

В същото време "петлите" този път не си усложниха живота - 4:0 в Андора.

Албания пък взе своето при домакинството срещу Молдова - 2:0.

Така след четири мача Франция, Турция и Исландия имат по 9 т., а Албания е с 6.

Група I

Тук само домакински победи. Ето и резултатите: Казахстан - Сан Марино 4:0, Белгия - Шотландия 3:0 и Русия - Кипър 1:0.

"Червените дяволи" са първи с 12 т., второто място е за Русия - 9, Казахстан и Шотландия са с по 6, тимът на Кипър е предпоследен с 3.

Европейските квалификации ще се подновят в началото на септември.