Аржентина загуби с 2:0 от Колумбия в група "В" на старта на Копа Америка. "Лос Кафетерос" имаха значително по-малко удари към вратата на възпитаниците на Лионел Скалони и само два в очертанията на вратата през целия мач, които обаче реализираха в заключителните 20 минути на срещата.

Първото полувреме бе по-слабото откъм положения за отборите. През 31-та минута беше използвана системата ВАР след игра с ръка в наказателното поле на Аржентина, но съдията Роберто Тобар Варгас прецени, че няма основание за дузпа.

След паузата Аржентина заигра с много повече хъс и още в 47-ата минута Леандро Паредес бе на косъм да порази вратата на Давид Оспина, след като негов изстрел от дистанция премина опасно близо десния стълб.

"Гаучосите" отново бяха близо до гола в 59-ата минута. Тогава централният защитник Херман Пецела нанесе хубав шут от границата на наказателното поле, но Оспина бе нащрек и отби.

През 67-ата минута Меси пропусна невероятна възможност да изведе отбора си напред. Тогава защитникът на Манчестър сити Отаменди стреля опасно с глава, а вратарят на Наполи изчисти топката към звездата на Барселона. Той обаче не успя да се прецели в опразнената врата от едва 5-6 метра разстояните.

Само 4 минути Хамес Родригес подаде на Роджър Мартинес отляво по атаката, а последният тръгна навътре по границата на наказателното поле. Последва неспасяем диагонален шут и Колумбия поведе в резултата – 1:0.

До края на мача Аржентина наложи здрава пресата, което обаче освободи пространството за контраатаки. В 86-ата минута Джеферсон Лерма напредна отляво и пусна остро центриране към зоната пред вратарското поле, където Дуван Сапата изскочи и с шпагат засече в мрежата – 0:2.

Така "гаучосите", които бяха сред безспорните фаворите преди началото на турнира ще трябва да търсят категорични победи в останалите мачове от групата срещу Парагвай (20 юни) и Катар (23 юни).