Женският национален отбор на България записа втора поредна победа във Волейболната лига на нациите, след като се наложи над световния шампион Сърбия с 3:1 (21:25, 25:21, 25:17, 25:23), в двубой от група 18, изигран в Нингбо (Китай).

Втора поредна победа за българките в Лигата на нациите. Снимка АП/БТА

"Лъвиците" заемат 15-а позиция в класирането със 7 точки (2 победи, 11 загуби).

Двата отбора бяха равностойни в първата част, но ключовите точки бяха спечелени от сръбкините. Българките взеха инициативата през следващите два гейма и обърнаха резултата в своя полза.

Четвъртата част започна ударно за "лъвиците" - 8:0. В края на мача волейболистките от западната ни съседка успяха да стопят огромната преднина на само 2 точки. Българките удържаха и затвориха с 25:23 точки и 3:1 гейма.

Най-резултатни бяха Нася Димитрова и Мирослава Паскова с по 15 точки. За съперничките Катарина Лазович и Милица Кубура реализираха 16 точки.

Утре момичетата на Иван Петков излизат срещу домакина Китай в 14:30 ч. българско време.