България загуби от олимпийския шампион Бразилия с 1:3 (20:25, 25:21, 19:25, 14:25), в първия си мач в група 16, от четвъртия уикенд на Лигата на нациите в град Куиаба.

Това бе девета победа за „Селесао“, който продължава успешния си ход в турнира и заема втора позиция във временното общо класиране с 1 загуба и 25 точки.

"Лъвовете" запазват 12-о място със 7 загуби, 3 победи и 8 точки.

Старши-теньорът Силвано Пранди заложи на следния стартов състав: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Розалин Пенчев, Мартин Атанасов, Теодор Тодоров, Светослав Гоцев - Владислав Иванов-либеро.

Официален дебют направиха Радослав Парапунов и Пламен Шекерджиев.

Въпреки мъжката игра на националите, те успяха да вземат само втория гейм от олимпийските шампиони. В него българите поеха инициативата и при второто техническо прекъсване водеха с 16:13. Домакините успяха да намалят пасива до 18:19, но нашите устояха на всички атаки и се наложиха с 25:21.

В другите части на срещата домакините имаха водещата роля - особено в последния, когато се наложиха с 25:14.

С най-голям актив за България бе Цветан Соколов с 14 точки (48% ефективност в атака). Розалин Пенчев завърши с 12 точки в мача (2 блока, 3 аса, 32% ефективност в атака). Теодор Тодоров отбеляза 5 успешни блокади и завърши с 9 точки.

В топреализатор за Бразилия се превърна Йоанди Леал с 15 точки. Рикардо Лукарели добави 13 точки за успеха.

На 23 юни България ще играе срещу Русия, която по-рано тази нощ надигра Германия с 3:1 гейма, докато олимпийските шампиони ще спорят с Бундестима. Срещите са съответно от 00,00 и 03,00 часа българско време.