Българският национален отбор по волейбол отстъпи на Русия с 0:3 (20:25; 20:25; 21:25) във втория си мач от група 16, на турнира на Волейболната лига на нациите в Куиаба (Бразилия).

Победата бе девета за „Сборная“, която заема трето място във временното общо класиране (2 загуби и 26 точки). Волейболистите остават на 12-о място в подреждането с три победи и 8 точки.

Силвано Пранди започна със следния стартов състав: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Розалин Пенчев, Мартин Атанасов, Красимир Георгиев, Светослав Гоцев - Владислав Иванов-либеро.

В първите два гейма руснаците владееха инициативата изцяло. Българите доминираха в началото на третата част - водеха с 10:6 точки, но впоследствие "Сборная" влезе в серия и възстанови равенството при15:15.

След отлични изяви на Виктор Полетаев руснаците поведоха в резултата и затвориха мача в три гейма.

С най-много точки за българския тим се разписа Цветан Соколов - 15 (1 блок, 1 ас и 52% ефективност в атака). Мартин Атанасов и Светослав Гоцев завършиха със 7 точки.

Топреализатор за победата на Русия стана Виктор Полетаев с 20 точки (2 блока, 4 аса и 64% ефективност в атака).

Последната среща за България ще е срещу Германия - на 24 юни от 00:00 ч.