Мъжкият национален отбор на България претърпя тежко поражение във волейболната Лига на нациите, след като отстъпи от Иран с 0:3 (23:25, 23:25, 21:25) в двубой от група 19, изигран в пловдивската зала "Колодрума".

"Лъвовете" остават на 12-а позиция в класирането с 13 точки (5 победи, 9 загуби). "Персите" са лидери в таблицата с 36 точки (12 успеха, 2 поражения).

Срещата започна равностойно за двата отбора, но при първото прекъсване "лъвовете" поведоха с 8:5. След втората почивка резултатът бе изравнен - 16:16. Играта продължи точка за точка до 21:21.

В самия край на гейма обаче иранците успяха да затворят с 25:23.

Вторият гейм отново започна равностойно и продължи така до 15:15. После обаче иранците взеха инициативата и поведоха с 4 точки. Българските национали успяха да намалят преднината, но в края "персите" удържаха и спечелиха с 25:23.

В третата част "лъвовете" имаха шанс да се върнат в играта като на второто прекъсване водеха с 16:13. Иранците обаче демонстрираха формата, с която станаха шампиони на Азия и затвориха гейма 25:21.

Утре България посреща Сърбия в 20:40 часа, като това ще е последната среща от груповата фаза.