Бомбата в 1/16-финалите на турнира за Купата на България избухна в Монтана - местният отбор, лидер в "Б" група, изхвърли ЦСКА с 2:1. Така "червените" отрано се простиха с единствения реален трофей този сезон.

Годните поведоха чрез Тони Силва в 73-тата минута, но в 80-ата Мирослав Антонов изравни. Така се стигна до продължения, в които монтанци стигнаха до пълен обрат. В 105-ата минута Сергей Георгиев наказа груба грешка в защитата на ЦСКА - 2:1.

Тимът на Монтана, воден от Ферарио Спасов, бивш треньор и на ЦСКА, игра по-добре и напълно заслужи историческия си успех. Преди почивката остана съмнение за дузпа срещу Мирослав Антонов. На нападателя, минал през "Левски", не бе зачетен гол заради засада.