Бразилия победи Аржентина с 2:0 в първия полуфинал на Копа Америка и ще спори за трофея в неделя с шампиона Чили или Перу.

Домакините на турнира зарадваха феновете си на стадиона в Бело Оризонте, справяйки се с най-големия си съперник в Латинска Америка.

В 19-ата минута Габриел Жезус откри резултата, а в 71-ата Роберто Фирмино удвои. И двете попадения паднаха след контри. Лео Меси и компания разочароваха отново, а №10 изпрати още един голям турнир, без да спечели отличие.

След равностойно начало Бразилия поведе - Фирмино асистира на Жезус. В 30-ата минута Серхио Агуеро стреля с глава и топката срещна напречната греда.

Кълбото още веднъж удари рамката край вратаря Алисон - при шут на Меси от малък ъгъл в 57-ата. Гостите обаче не застрашаваха сериозно вратата на Бразилия и това работеше в полза на "селесао".

Бразилският президент Жаир Болсонаро ликува на стадиона.

В 71-ата Фирмино удвои и до края Аржентина не успя да се съвземе. Другият полуфинал е тази нощ.