"Лудогорец" за четвърти път спечели Суперкупата на България. Шампионът победи с 2:0 носителя на Купата "Локомотив" (Пловдив) на стадион "Васил Левски".

Новото попълнение Мавис Чибота откри в 3-тата минута, а в добавеното време Джоди Лукоки удвои. Той бе асистиран от Чибота, който показа висока класа.

Срещата бе зрелищна откъм голови ситуации. "Смърфовете" имаха доста възможности да изравнят.

"Лудогорец" можеше в 9-ата минута да води с 2:0, но вратарят Мартин Луков изби топката при изстрел на Клаудиу Кешеру.

В 16-ата гол на Локо не беше зачетен заради засада. Последва пропуск на Анте Аралица за "черно-белите". Редяха се опасности и пред двете врати.

В 45-ата Карагерен опъна мрежата на "Лудогорец", но гол пак нямаше - заради засада.

След почивката играчи на Локо отново не успяха да преодолеят Пламен Илиев очи в очи с него. Тук проличаха проблемите на "зелените" в отбрана. Не съумяха на вкарат Аралица и Карагерен.

В 64-ата пък Марселиньо удари греда, а "виновник" за акцията отново беше Чибота.

В края Лукоки направи победата на тима си по-убедителна преди мачовете с "Ференцварош" в първия предварителен кръг на Шампионската лига.