"Локомотив" (Пловдив) загуби от "Страсбург" в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа - 0:1 на "Лаута". Реваншът е идната седмица.

Развръзката настъпи още в началото на срещата. В 10-ата минута Йосип Томашевич спря голова атака на гостите и получи директен червен картон. От свободния удар Стефан Митрович се възползва от центриране и откри резултата с глава.

В следващите минути Локо заигра добре, независимо че беше с човек по-малко. Създаде и ситуации за гол, макар и не 100-процентови.

В края на полувремето домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка.

Димитър Илиев имаше пък добра възможност в 47-ата минута, но пропусна. Нататък "Страсбург" на няколко пъти можеше да направи аванса си още по-солиден.

В края двата съперника размениха по една невероятна голова възможност. В 86-ата Бирсент Карагерен пропусна на два метра от вратата, а малко след това Людовик Айорке на два пъти се размина с второ попадение.

"Страсбург" си тръгна доволен, "Локомотив" ще разчита на чудо идния четвъртък.