"Манчестър Сити" и "Тотнъм" направиха 2:2 във втория кръг на Висшата лига. Това бе пореден зрелищен двубой между двата отбора - серията започна със сблъсъците в Шампионската лига в края на миналия сезон, решен с дебютиращия в най-високото ниво в Англия Видеоасистент на рефера (ВАР).

"Сити" поведе с гол на Рахим Стърлинг 20-ата минута, а още в 23-тата Ерик Ламела изравни с удар от средно разстояние.

В 35-тата Серхио Агуеро върна преднината на домакините - и двата им гола бяха изработени от Кевин де Бройне, който днес бе във вихъра си, особено през първата част.

След почивката "Тотнъм" успя да убие темпото в играта на опонента си, а Маурисио Почетино направи смяна, която отново се оказа печеливша.

Лукас Моура, един от героите на "шпорите" в Шампионската лига, изравни с глава още с първия си допир с топката в 56-ата минута.

След това "Манчестър Сити" създаде ситуации, но този път не сполучи да реализира поне една.

В добавеното време резервата Жезус вкара за 3:2 и вдигна на крака домакинските фенове. Попадението обаче беше отменено, тъй като ВАР показа, че преди топката да попадне в бразилеца, съотборникът му Еймерик Лапорт я е докоснал с ръка след центрирането от корнер.

Така "гражданите" отново изпитаха настроения на двете крайности, както в четвъртфинала на Шампионската лига, когато на реванша на "Етихад" спорен гол на "Тотнъм" първо беше зачетен след ВАР, а след това попадение на Стърлинг бе отменено заради засада.

По-рано днес "Ливърпул" спечели гостуването на "Саутхемптън" с 2:1, а "Арсенал" взе трите точки със същия резултат у дома срещу "Бърнли".

Другите резултати: "Астън Вила" - "Борнемут" 1:2, "Брайтън" - "Уест Хем" 1:1, "Евертън" - "Уотфорд" 1:0, "Норич" - "Нюкасъл" 3:1. В понеделник "Уулвърхемптън" приема "Манчестър Юнайтед".