"Лудогорец" и "Марибор" направиха 0:0 в първия мач от плейофа за груповата фаза на Лига Европа. Двубоят се игра на "Лудогорец арена", а реваншът е след седмица.

В 57-ата минута словенците останаха с човек по-малко заради втори жълт и червен картон на Дино Хотич. И това не помогна на "орлите" да се справят с подчертано защитните действия на гостите.

Голям мач направи вратарят Кенан Пирич. С гола се разминаха Дан Битон, Жоржиньо, Клаудиу Кешеру... Марселиньо удари греда.

Още в 5-ата минута Битон не успя да се разпише с удар отблизо след хубава атака. В 16-ата Антон Недялков пробва Пирич с удар от около 20 метра. В 20-ата защитникът стреля отново и при развитието на ситуацията Кешеру центрира на Жоржиньо, който по чудо не съумя да реализира с глава. Вратарят отново се намеси.

В ответната атака "Марибор" изтърва най-добрата си възможност - нападател на тима се размина с топката пред голлинията.

След почивката "Лудогорец" продължи да натиска. Положенията обаче бяха по-малко. Жоржиньо не уцели вратата от добра ситуация. В 79-ата минута Марселиньо, който влезе като смяна, удари греда.

До края "Марибор" героично удържа равенството.