ЦСКА-София не успя да преодолее "Дунав" (Русе) в мач от седмия кръг на Първа лига - 1:1. Стефан Христов наказа грешка в защитата на гостите в 41-ата минута. В 68-ата дежурният голмайстор на "червените" Евандро изравни.

През почти цялото второ полувреме се игра пред вратата на русенци, но въпреки това падна само един гол. ЦСКА-София направи един куп пропуски.

Следващата неделя е сблъсъкът ЦСКА-София - "Левски". След вчерашната си победа над "Локомотив" (Пловдив) с 1:0 на "Герена" тимът на "сините" има четири точки аванс пред съперника.

Столичният отбор започна по-активно срещата. Но стигна само до удари отдалеч. Постепенно акциите на "червените" бяха притъпени.

В 41-ата минута Тиаго лошо върна топката към Албентоса, който сбърка, пресиралият го Стефан Христов овладя топката и откри отблизо - 1:0.

През втората част ЦСКА-София бързо можеше да изравни при няколко статични положения, при които като по чудо не падна гол. Замесени в ситуациите бяха Али Соу и Петър Занев.

В 68-ата Евандро изравни след добра акция отдясно. Броени минути след това първо Али Соу не успя да преодолее вратаря Благой Макенджиев след центриране, а добавката на Кристиан Малинов към опразнената врата също не попадна в целта.

До края ЦСКА-София нямаше чисти голови възможности, "Дунав" се справи с натиска и измъкна заслужена точка.