Григор Димитров за трети път в кариерата си е на осминафинал на Откритото първенство на САЩ по тенис. Негов съперник там ще е австралиецът Алекс де Минор.

В третия кръг Гришо би квалификанта Камил Майхжак (Полша) - 7:5, 7:6(8), 6:2.

Досега Димитров не е преодолявал фазата на осминафиналите. През 2014 г. той загуби там от Гаел Монфис, а две години по-късно беше победен от Анди Мъри.

Първият сет вървеше гейм за гейм до 12-ия, когато Гришо реализира първия пробив в частта и дръпна напред след 7:5.

Втората част се разви доста по-интересно. Димитров отново проби - за 3:1, и веднага увеличи аванса си - 4:1. Последва обаче серия за "щастливия гулещ" от квалификациите - рибрейк и 4:4.

След бърза размяна всичко трябваше да се реши с тайбрек, в който първата ни ракета изпусна няколко мачбола, преди да измъкне сета.

Може би тук Димитров успя да пречупи опонента си. В третия сет той не се бави много и след два брейка се зарадва бурно.

Следващият му съперник - Де Минор, елиминира Кей Нишикори с 6:2, 6:4, 2:6, 6:3.