"Лудогорец" здраво изпоти европейския клубен шампион "Реал" (Мадрид), който измъкна 2:1 на стадион "Васил Левски" във втория мач от груповата фаза на Шампионската лига. За да си тръгнат "кралете" с трите точки, много помогна шотландският съдия - адвокат по професия, Крейг Томпсън.

Той даде доста съмнителна втора дузпа за "белия балет", играл днес в черно, а след почивката не отсъди много по-чиста за българите. С цялото си ръководене островитянинът накланяше везните в полза на "Реал". А "Лудогорец" отново игра много храбро и правилно, като отново падна с 1:2 и отново изтърва поне частичен актив.

В 7-ата минута Марселиньо вдигна стадиона на крака, като с глава засече центриране на далечната греда - 1:0 за "Лудогорец"! В този момент "зелените" станаха първият български отбор, който повежда на свой съперник в Шампионската лига! И първият с повече от един гол в турнира.

В 11-ата минута Веселин Минев препъна Хавиер Ернандес-Чичарито в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Някои помислиха, че галактическата мечта на "Лудогорец" ще свърши рано, рано, още повече зад топката застана Кристиано Роналдо. Явно вратарят Владислав Стоянов бе на друго мнение - той хвана ъгъла и отрази удара. В личната му "колекция" влиза много стойностно постижение, защото португалецът рядко изпуска от 11-те метра.

И ако тази дузпа бе 100-процентова, втората в 22-ата минута просто я нямаше. Роналдо си я "изработи", но и получи едно рамо от шотландския арбитър. Този път мегазвездата не сбърка, въпреки че Стоянов отново хвана посоката на шута.

През второто полувреме Владислав Стоянов имаше блестящи намеси, на два пъти късметът загърби Роналдо, но и "Лудогорец" застраши сериозно Икер Касияс. Карло Анчелоти пусна на помощ тежката артилерия от скамейката в лицето на Карим Бензема, Тони Кроос и Хамес Родригес.

В 78-ата минута Бензема направи обрата пълен - 2:1 за мадридчани. Българският тим се вдигна на щурм. В 83-тата остана съмнението, че Върджил Мисиджан бе съборен в пеналта, арбитърът си замълча. А в ложата на стадиона президентът на БФС Борислав Михайлов реагира доста остро на мълчанието на шотландеца.

В самия край "зелените" изпълниха свободен удар, при който късмета покри "Реал"! Отново силен мач за българския шампион, въпреки загубата.

"Лудогорец" - "Реал" (Мадрид) 1:1

1:0 Марселиньо (7), 1:1 Роналдо (22-дузпа), 1:2 Карим Бензема (78);

"Лудогорец": Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Александар Александров, Козмин Моци, Веселин Минев, Фабио Ешпиньо (82-Абел Анисе), Станислав Дяков, Михаил Александров (82-Върджил Мисиджан), Марселиньо (70-Вандерсон), Дани Абало, Роман Безяк;

"Реал" (Мадрид): Икер Касияс, Алваро Арбелоа, Рафаел Варан, Серхио Рамос, Марсело, Лука Модрич (73-Тони Кроос), Асиер Ияраменди, Иско (76-Хамес Родригес), Гарет Бейл, Хавиер Ернандес (66-Карим Бензема), Кристиано Роналдо;

Главен съдия: Крейг Томпсън (Шотландия)