Рафаел Надал ще спори за четвърта титла в Откритото първенство на САЩ по тенис след победа във втория полуфинал срещу Матео Беретини - 7:6(6), 6:4, 6:1. Преди това Данийл Медведев надви Григор Димитров, също с 3:0.

Ако Рафа спечели в неделя, това ще е 19-ата му титла от Големия шлем - само с една по-малко от Роджър Федерер. Докато Медведев е на първи финал в турнира от Гранд слам. В средата на август двамата спориха на финала на "Роджърс къп" в Монреал и испанецът взе връх след 6:3, 6:0.

Матео Беретини, който е една от приятните изненади в Ню Йорк, има за какво да съжалява в първия сет. Той игра много силно, частта стигна до тайбрек, в който италианецът имаше два сетбола (след аванс от 4:0), не ги оползотвори и както често се случва, Матадора го наказа малко след това.

Във втория сет Надал проби в седмия гейм и до края на мача само довърши съперника си с несравнимо по-големия си опит и класа. Беретини стана първият италианец полуфиналист в Ню Йорк от 1977 г. насам.