Мъжкият национален отбор по волейбол загуби от домакина Франция с 0:3 (19:25, 21:25, 14:25) в четвъртия си мач от група А на Европейското първенство. Това бе първа загуба за тима на Силвано Пранди след три поредни победи.

"Петлите" са без грешка дотук и най-вероятно ще спечелят групата.

Стартовият състав на България:

Георги Сеганов, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Виктор Йосифов, Теодор Салпаров - либеро.

Домакините стартираха мача без голямата си звезда Ървин Нгапет, но въпреки отсъствието му наложиха волята си в три гейма. Те превъзхождаха нашите във всички  елементи, а страхотни отигравания, особено в третата част, показа разпределителят Бенжамен Тонюти.

Нгапет поигра в срещата, но се появяваше на полето епизодично.

И в трите гейма тимът на Франция взимаше аванс, поддържаше го докрай и не позволи реална съпротива от страна на "лъвовете".

Най-резултатен за нашия състав бе Цветан Соколов с 10 точки - единственият с двуцифрен актив. 8 точки добави Тодор Скримов (2 аса, 1 блокада).

На 17 септември "лъвовете" се изправят срещу Италия в 21:45 часа. "Адзурите", подобно на Франция, също са без загуба до момента.