Националният отбор по волейбол загуби от Италия с 1:3 (25:22, 23:25, 21:25, 17:25) в последния си мач от група А на Европейското. Така тимът ни записа второ поредно поражение и приключва на трето място.

На 1/8-финалите "лъвовете" ще пътуват за Словения, където ще играят с втория от гр. С. Съперникът ще стане ясен след двубоя между домакините и Русия.

Италия записа четвърта победа и в последния ден на груповата фаза, 18 септември, ще играе с Франция за първото място.

Нашите отбелязаха отличен старт и поведоха с ударното 9:3. Водачеството продължи до 13:8, след което „адзурите“ намалиха пасива до 16:17. Българите обаче запазиха увереност и спечелиха с 25:22.

Играта продължи да е равностойна и във втората част, като борбата бе за всяка точка, а двата тима си разменяха лидерството в резултата. След 20-ата точка обаче няколко грешки на нашите дадоха предимство и италианците и те поведоха с 24:21.

Волейболистите ни не се предадоха лесно и успяха да се доближат до съперника на точка - 23:24. Дотам обаче - "адзурите" взеха следващата точка, която беше със значението на изравняване на геймовете - 1:1.

Оспорвана бе и третата част. След поредното равенството при 16:16, две поредни успешни блокади на Матео Пиано дадоха предимство на Италия с 19:17, а успешни атаки на Османи Хуанторена и Иван Зайцев увеличиха преднината на 21:17. Това бе преломен момент - нататък Италия не допусна срив и малко по-късно поведе след 25:21.

В четвъртата част "лъвовете" вече отстъпваха сериозно, гардът им видимо падна. Италия взе първоначален аванс, удържа го докрай и спечели мача.

Най-резултатен за България отново бе Цветан Соколов, който приключи с 22 точки (2 аса, 1 блокада), 11 точки добави Тодор Скримов (1 ас). С 10 точки е Светослав Гоцев (2 аса, 2 блокади).