Григор Димитров отпадна в първия кръг на турнира от ATP 500 в Пекин. Най-добрият ни тенисист загуби с 2:6, 5:7 от руснака Андрей Рубльов.

Това бе един от мачовете, в които Димитров допусна много грешки и взе доста неправилни решения.

В първия сет той бе пробит два пъти. Вторият също започна лошо за него, върна брейка за 3:3, но допусна нов в решителен момент - 5:6. Малко след това Рубльов с лекота затвори сета и мача.

Балансът между двамата вече е 2:2.

Димитров откри мача с успех в първия си сервиз гейм, но малко след това беше пробит. Рубльов набързо дръпна в резултата. Той нямаше трудности на своя начален удар, за разлика от Григор.

Така се стигна до нов пробив и не след дълго - 6:2 за руснака.

Рейдът на Андрей Рубльов продължи във втората част - ранен брейк и затвърждаване. Така той натрупа пет поредни сервис гейма на сметката си. Димитров се "закачи" в мача за 1:2. При 2:3 опонентът на първата ни ракета допусна срив и след 0:40 и 30:40 прати топката в аут - така брейкът бе върнат.

Последва 4:3 за Григор - за първи път от началото на срещата той поведе. При 5:5 българинът допусна доста непредизвикани грешки и съперникът не му прости.