"Байерн" (Мюнхен) разстреля "Тотнъм" насред Северен Лондон в Шампионската лига - 7:2. Няколко години поред "Арсенал" беше клиент на германския колос в турнира, а този път това е случи със съседа му по квартал в британската столица.

Останалите фаворити имаха силна вечер в турнира - с изключение на "Реал" (Мадрид), който по-рано направи 2:2 с "Брюж" на "Бернабеу".

Резултатите:

Група A

"Реал" (Мадрид) - "Брюж" 2:2

"Галатасарай" - "Пари Сен Жермен" 0:1

Класиране: 1. ПСЖ - 4:0, 6 т., 2. "Брюж" - 2:2, 2 т., 3. "Галатасарай" - 0:1, 1 т., 4. "Реал" - 2:5, 1 т.

Група В

"Цървена звезда" - "Олимпиакос" (Атина) 3:1

"Тотнъм" - "Байерн" (Мюнхен) 2:7

Класиране: 1. "Байерн" - 10:2, 6 т., 2. "Цървена звезда" - 3:4, 3 т., 3. "Олимпиакос" - 3:5, 1 т., 4. "Тотнъм" - 4:9, 1 т.

Група С

"Аталанта" (Бергамо) - "Шахтьор" (Донецк) 1:2

"Манчестър Сити" - "Динамо" (Загреб) 2:0

Класиране: 1. "Манчестър Сити" - 5:0, 6 т., 2. "Шахтьор" - 2:4, 3 т., 3. "Динамо" - 4:2, 3 т., 4. "Аталанта" - 1:6, 0 т.

Група D

"Ювентус" - "Байер" (Леверкузен) 3:0

"Локомотив" (Москва) - "Атлетико" (Мадрид) 0:2

Класиране: 1. "Атлетико" - 4:2, 4 т., 2. "Ювентус" - 5:2, 4 т., 3. "Локомотив" - 2:3, 3 т., 4. "Байер" - 1:5, 0 т.

Група А

Взетият под наем Мауро Икарди вкара първия си гол за "Пари Сен Жермен" - победен, при гостуването на "Галатасарай".

А "Реал" продължава да е колеблив в Ла Лига и направо слаб в Шампионската лига.

Група В

"Байерн" показа защо германските отбори - на всички нива, по-често побеждават английските. Двубоят започна брилянтно за "Тотнъм", който откри чрез Сон в 12-ата. Още в 15-ата обаче Джошуа Кимих изравни, а в 45-ата Роберт Левандовски изваеде гостите напред.

След това германският национал Серж Гнабри направи вечерта си паметна. Той се разписа в 53-тата, 55-ата, 83-тата и 88-ата минута. Хари Кейн за кратко върна надеждите на "Тотнъм" в 61-ата. А между головете на Гнабри още веднъж се разписа Левандовски - в 87-ата.

Белград празнува - поне червено-бялата му част. Рубен Семедо вкара за "Олимпиакос" в 37-ата. След малко повече от час игра Милош Вулич изравни. "Звезда" дочака победен край, в който успя да ликува с попадения на Неманя Милунович и Ричмънд Баоке.

Група С

"Сити" подчини "Динамо" (Загреб) не толкова лесно. Рахим Стърлинг откри в 66-ата, а в 90-ата Фил Фодън удвои.

Дебютът на "Аталанта" в лигата се превръща в кошмар. След загубата преди две седмици в Загреб, сега тимът падна и у дома, при това след обрат. Самата вкара за "Аталанта" в 28-ата, но в 41-ата бившият футболист на ЦСКА Журиор Мораес изравни.

В добавеното време Соломон огорчи италианския състав и феновете му.

Група D

Голове на Игуаин, Бернардески и Роналдо в Торино. "Атлетико" пък триумфира в Москва попадения в началото на втората част чрез Жоао Феликс и Партей.