"Барселона" обърна "Интер" на "Камп Ноу" - 2:1, в най-интересния мач от порцията сблъсъци в Шампионата лига в сряда. Домакините губеха с 0:1 до почивката, но подчииха прибралия се дълбоко в половината си противник с попадения на Луис Суарес.

В същото време еврошампионът "Ливърпул" си позволи голеада при първата си победа в турнира този сезон - 4:3 срещу "Залцбург".

Резултати и класирания:

Група E

"Генк" - "Наполи" 0:0

"Ливърпул" - "Залцбург" 4:3

Класиране: 1. "Наполи" - 2:0, 4 т., 2. "Залцбург" - 9:6, 3 т., 3. "Ливърпул" - 4:5, 3 т., 4. "Генк" - 2:6, 1 т.

Група F

"Славия" (Прага) - "Борусия" (Дортмунд) 0:2

"Барселона" - "Интер" (Милано) 2:1

Класиране: 1. "Борусия" - 2:0, 4 т., 2. "Барселона" - 2:1, 4 т., 3. "Интер" - 2:3, 1 т., 4. "Славия" - 1:3, 1 т.

Група G

"Лайпциг" - "Олимпик" (Лион) 0:2

"Зенит" (Санкт Петербург) - "Бенфика" 3:1

Класиране: 1. "Зенит" - 4:2, 4 т., 2. "Олимпик" - 3:1, 4 т., 3. "Лайпциг" - 2:3, 3 т., 4. "Бенфика" - 2:5, 0 т.

Група Н

"Лил" - "Челси" 1:2

"Валенсия" - "Аякс" 0:3

Класиране: 1. "Аякс" - 6:0, 6 т., 2. "Челси" - 2:0, 3 т., 3. "Валенсия" - 1:3, 3 т., 4. "Лил" - 1:5, 0 т.

Група Е

Не изглеждаше, че "Ливърпул" ще има такива трудности, още повече след като поведе с 3:0 с голове на Садио Мане (9-ата), Андрю Робертсън (25-ата) и Мохамед Салах в 36-ата. Австрийският тим върна и трите попадения чрез Хванг - 39-ата, Минамино - 56-ата и Хааланд - 60-ата.

Все пак "червените" не чакаха дълго, за да си осигурят успеха - в 69-ата Салах опъна мрежата за 4:3.

В другия двубой може би изненадващо "Генк" успя да вземе точка от "Наполи"  - 0:0.

Група F

Хакими заби и двата гола за "Борусия" (Дортмунд) срещу "Славия" в Прага - в 35-ата и 89-ата.

На "Камп Ноу" Барса изигра много слабо първо полувреме срещу вдъхновения и този път за положителен резултат "Интер". Миланският тим тактичеки успя да се справи с каталунците, по и проявяваше повече желание. Мартинес откри още в 3-тата минута.

След почивката "Барселона" натисна, а макар и не с Жозе Моуриньо, а с Антонио Конте начело, "Интер" се прибра пред вратата си.

Суарес изравни със страхотно воле в 58-ата. В 84-ата явно още невъзстановеният напълно от травма Лео Меси отново беше човекът, изиграл решаваща роля. Той проби отбраната на гостите и поднесе топката на уругваеца за 2:1.

Група G

"Олимпик" (Лион) си тръгна с 2:0 от Лайпциг.

А за жалост се видя, че "Бенфика" е може би най-слабият отбор в тази група - грандът бе тотално надигран от "Зенит", вкара почетен гол в края.

Група Н

Ейбрахам даде преднина на "Челси" в Лил - в 22-ата. Осимен изравни в 33-тата, а по-силната игра на лондончани бе възнаградена с победен гол на Уилиан в 78-ата.

"Аякс" разби "Валенсия", но затова помогна и пропусната дузпа. Зиех откри в 8-ата минута. В 25-ата Парехо не успя от 11-те метра, така резултатът остана 0:1. Последваха голове на Промес в 34-ата и на Ван де Беек в 67-ата.