Данийл Медведев доказа, че е тенисистът в най-постоянна форма през тази година и на турнира в Шанхай. Руснакът победи на финала Александър Зверев (Германия) с 6:4, 6:1 за едва 73 минути и грабна втора титла от серията Мастърс 1000.

Той триумфира в Китай без загубен сет и игра на шести пореден финал във всички надпревари, в които е участвал от лятото досега.

Медведев показа какво чака Зверев, когото не беше побеждавал до днес (четири мача), още в началото на мача. Той дръпна с 3:0, но сънародникът му с германски паспорт върна пробива и изравни.

След нов брейк и много стабилна игра обаче Данийл спечели първата част с 6:4.

Във втората той дръпна с 5:0, преди опонентът му да успее да си поеме въздух. В крайна сметка Медведев затвори мача бързо и записа 29-а победа от 32 мача от юли насам.

Той е едва вторият тенисист за последните 12 години, след Зверев, който е спечелил два титли от Мастърс 1000 извън Голямата четворка.