Григор Димитров загуби от Сам Куери и отпадна още на старта на турнира от ATP 250 в Стокхолм - 7:6(7), 3:6, 6:7(3).

Двубоят бе много оспорван. Продължи близо два часа и двадесет минути. Григор взе първия сет, като успя да надделее в тайбрека. Качеството на играта му обаче падна във втория, докато Куери вдигна нивото.

Третата част беше равностойна и без пробиви. Този път обаче 50-ият света взе връх в тайбрека и ще играе на четвъртфинал. Досега Куери нямаше победа над Димитров в три двубоя. Българинът записа трета поредна загуба след турнирите в Китай.

До края на сезона той ще играе на Мастърса в Париж.

Първият сет премина с размяна на сервис геймове от страна на изпълняващите начален удар. В тайбрека поведе с 6:2 и пропусна цели пет сетбола. Все пак дочака нов шанс и поведе след 9:7.

Във втория сет Куери направи първия пробив в мача - за 4:2, след което не трепна и изравни частите с 6:3.

Сервисът на Сам Куери работеше отлично в решителната част. За разлика от първия сет, този път американецът доминираше в тайбрека и след ти минипробива напусна корта като победител.