"Лудогорец" победи "Царско село" с 2:0 в двубой от 14-ия кръг на efbet Лига. Досега новакът не беше побеждаван на неговия терен в комплекса над Околовръстното шосе в София.

Якуб Шверчок откри резултата в 21-ата минута, а 56-ата Джордан Икоко удвои. Гостите удариха и две греди - чрез Дан Битон и Талеб Тауата. "Орлите" очаквано не се затрудниха много, можеха да спечелят и по-убедително, но направиха пропуски, а голям мач направи вратарят на "царете" Пласид.

"Лудогорец" подобри клубния си рекорд от осем поредни мача без допуснат гол. И поне до четвъртък дръпна със седем точки пред "Левски", който днес беше изпреварен от "Локомотив" (Пловдив).

Именно в домакинския мач на Локо - срещу "Черно море" (1:0), беше поставено още по-значимо за родния футбол постижение. Ветеранът Георги Илиев записа двубой №455 и вече е играчът с най-много мачове в българският футболен елит.

Георги Илиев с Марин Бакалов. Снимка "Локомотив" (Пловдив)

Халфът отбеляза рекорда срещу родния си клуб, от който беше изгонен в края на миналия сезон. Получи много подаръци, а един от тях му поднесе досегашният рекордьор Марин Бакалов, легенда на големия градски съперник на "смърфовете" "Ботев" (Пловдив). Почетоха го също Христо Бонев, феновете на "Локомотив" и т.н.

Димитър Илиев реализира единствения гол в 14-ата минута. Така Локо остава на 4 т. от "Лудогорец".

Димитър Димитров-Херо пък записа отличен старт начело на "Берое" - 4:0 над "Ботев" (Враца) в Стара Загора. Преди дни бургазлията зае поста на напусналия Александър Томаш.

Головете реализираха Ибрахима Конте (2), Мартин Камбуров от дузпа и Зоран Йосипович.

В сряда ЦСКА-София гостува на "Етър" от 18:30 ч, а в четвъртък  "Левски" е домакин на "Дунав" (Русе) в същия начален час.