"Лудогорец" обърна "Берое" с 3:1 в единствения мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Отборът на Димитър Димитров-Херо - бивш старши треньор на "орлите", поведе на стадиона в Разград, но се огъна пред по-високата класа на своя съперник.

Всички други двубои от кръга ще се играят в средата на идната седмица - заради втория тур на местните избори. Мачът на "Лудогорец" бе днес, тъй като в четвъртък шампионът ни гостува на "Еспаньол" в Лига Европа.

Конте даде аванс на "Берое" още в 6-ата минута. Домакините успяха да отвърнат бързо - Вандерсон изравни в 21-ата.

В началото на второто полувреме Клаудиу Кешеру реализира за 2:1 и за първи път от началото на срещата изведе своя тим напред.

"Лудогорец" направи много пропуски и можеше да реши всичко много по-рано. Пред "Берое" пък се откриха добри възможности за 2:2.

В 80-ата Якуб Шверчок направи победата на лидера в класирането още по-убедителна.